Teknolojik Alt Yapımız Değişen, gelişen ve sürekli yenilenen dünyamızda bir alan var ki son 20 yıldır belki 30 yıldır tek bir günü bile gelişme yaşamadan kapatmadı. Evet sizin de tahmin edebildiğiniz gibi teknoloji. Tabii bu alan son 20 yılda her gün değişirken geri kalan alanlara etki etmeden veya onları hiçbir şekilde etkilemeden gelişmedi. Hatta aksine dünya üzerinde var olan tüm hizmet sektörlerini de kendi peşinden sürükleyerek global dünyaya göre entegre etti. Bu entegre sürecine ayak uyduramayanlar ise zaten değişime yenik düşerek bu pazardan çekilmiş oldu.

Peki biz, Rasyonel Tercüme Bürosu olarak size teknolojik altyapı alanında sizlere ne sunuyoruz? Gelin biraz da bundan bahsedelim. Öncelikle yazının başlarında bahsettiğimiz şekilde teknolojinin önlenemez gelişimi sebebiyle zaten hizmet sektörü de neredeyse baştan aşağıya değişti. Biz niş olarak sadece kendi alanımızı ele alalım. Bundan 20 yıl öncesine kadar sadece bantlardan oynatılan filmlere ve basıma hazır kitaplara tercüme hizmeti sunuluyorken, günümüz dünyasında YouTube videolarına, online kitaplara ve hatta son zamanlarda artış olduğunu fark edeceğiniz Instagram videolarında bile tercüme hizmeti talep edilmeye başlandı. Peki yaşanan bu gelişmeler sonrasında ne mi yaptık, öncelikle kendimizi her türlü değişikliğe adapte olacak şekilde hazırladık. Kendimizi global dünyaya ve araç gereçlerine entegre ettik.

Özellikle teknolojik donanım gerektirebilecek her türlü çeviride tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için sadece altyapımızı değil kendimizi de teknoloji ile donattık. Kocaman olan ailemize teknoloji, yazılım ve sosyal medya uzmanlığı gibi konularda bilgi sahibi olan kişilerle zenginleştirdik. En güncel bilgisayar sistemlerini, en güncel internet sitelerini ve alanımız için gerekli olabilecek en güncel araç-gereçleri kurduk. Ve size online hizmet sağlarken herhangi bir aksaklık yaşayıp da sizi yarı yolda bırakmamak için, seçtiğimiz büro lokasyonunu bile internet altyapısına göre seçtik.

Günümüz dünyasındaki ihtiyaçların hepsini karşılayabilecek düzeyde, eksiksiz ve güncel olan donanımlarla kendimizi bu alanda da en zirveye taşımaya çalıştık. Ve yine sözünü verdiğimiz gibi kuruluş amacımızdan asla sapmayacağımızı, değişen ve gelişen teknolojiye karşı koymayarak kendimizi sürekli olarak ‘güncelleyeceğimizi’  siz değerli müşterilerimize taahhüt ediyoruz.