Tıbbi Tercüme

Tıbbi Tercüme   Sağlık sektörünün gelecekte yerini hiçbir sektöre bırakmayacağı konusunda birçok kesim aynı düşünüyor. Bu da şu anlama geliyor ki sektör kendini durmadan geliştirmeli, eldeki fırsatlar iyi değerlendirilmeli ve tedavi şekilleri, sağlık turizmi her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıdır. Hekimlikle ilgili anlamına gelen bu terim günlük hayatımızda da sıkça duyduğumuz kelimeler arasında yer alıyor. Sağlık adı altında sempozyumlardan (bilgi şöleni) açık oturuma, uluslar arası seminerlerden büyük sunumlara kadar birçok alanda ihtiyacımız olan tıbbi tercüme iyi bir şekilde hazırlanmalı ve etkisini uzun süre devam ettirebilmelidir.

 

Tıbbi Tercüme

Tıbbi Tercüme

 

Tıbbi Tercüme Hizmeti

Tercüme türleri arasında en önemlilerden sayılabilecek bir diğer tercüme çeşidi olan tıbbi tercüme insan sağlığı ile dolaylı olarak ya da doğrudan ilgilidir. Buna bağlı olarak da çevirilerin en iyi şekilde hazırlanması ve hizmetin hakkıyla verilmesi gerekir. Türkiye ve dünyanın önemli sağlık projelerinde yer almış olan uzman doktor tercümanlarla üst düzey bir bilgi alışverişi sağlanmalıdır.

Tıbbi Tercüme Alanları

Tıbbi tercümelerin son derece ciddiye alınarak hazırlanması gerekir. Uzman kadro ile kaliteli çeviriler müşterilerin eline geçmelidir. Medikal çeviri ya da tıbbi çeviri hizmeti ilaç firmaları, poliklinikler, hastane veya tıp merkezi gibi kuruluşlar, tıbbi ekipman üreticileri, eczacılara ve akademisyenlere de sunularak, ameliyat raporu çevirisinden tıbbi makale çevirisine, prospektüs çevirisinden tıbbi ürün kullanım kılavuzu çevirisine, epikriz çeviri gibi birçok alt dalda hazırlanabilir. Kaliteli, aslına ve formata uygun olarak hazırlanan tıbbi çeviriler kalite kontrol aşamasından da geçirilerek kullanılır. Her gün sağlık konulu dergilerde basılmak üzere hazırlanmış olan çeşitli makalelerle ilgili de çeviri ve düzeltme işlemleri en iyi şekilde alanına uygun olarak hazırlanmalıdır.

Tıbbi Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Tercüme Dilleri

Tıbbi çevirisi için İngilizce, İtalyanca, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Bengalce, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, Romence, Japonca, Kazakça, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Lehçe, Moldovca, Makedonca, Norveççe, Hollandaca, Özbekçe, Fince, Romence, Vietnamca, Rusça, Sırpça, Tacikçe, Tatarca, Tayca, Ukraynaca, Urduca, Yunanca, Slovence, Portekizce, İspanyolca, Latince, Lehçe, Estonca, Malayca ve diğer tüm dillerde yeminli yazılı ve sözlü tercümanlık ve çevirmenlik hizmetlerini tercüme büromuzdan alabilirsiniz.

Tıbbi Tercümenin Garantisi ve Kalite Kontrol İşlemleri

Tıp metinleri çevirisinin tercümenin özel bir alanı olduğundan bahsetmiştik. Bu metinlerin çevirisindeki en önemli husus, çevirinin gerçekleştirilme amacının bilincinde olunması gerektiğidir. Bunun da sağlanabileceği en iyi konum uzmanlardan oluşan ve çeviri alanında iyi izlenimler bırakmış olan bir ekiple çalışılmasıdır. Bu bağlamda hem kaliteli içerik hazırlanmış olurken taraflar arasında da sorun yaşanmasını engellenmiş olur. Tıbbi metin çevirilerinde yanlıca dil bilmek yeterli değildir. Bunun yanı sıra çevirmenin tıp alanda da oldukça bilgili olması gerekmektedir. Bu da çevirinin bilenlerin arasından çıkmasıdır. Çevirmen tıbbi jargona hakim olarak hazırladığı metinde mümkün olduğunca doğru, anlaşılır ve öz biçim kullanmalıdır.

Tıbbi Tercümesi Hizmeti Verdiğimiz Şehirler

Tıbbi tercüme hizmeti verdiğimiz bölgeler; Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Kayseri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Muğla, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Şırnak, Adana, Osmaniye, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Rize, Trabzon, Artvin, Sinop, Tokat, Çorum, Amasya, Samsun, Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın, Kastamonu, Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Ordu’dur.