Ticari Mevzuat Tercümesi

Ticari Mevzuat Tercümesi  Bir kurum, işletme ya da benzeri konumlarda düzeni ayarlamak ve korumak için oluşturulan kurallar bütününe mevzuat adı verilir. Mevzuat kavramı hukukçular için büyük önen taşımaktadır. Her birimin kendi içinde farklı bir mevzuata sahip olduğunu biliyoruz buna bağlı olarak da farklı içeriklere ait olması hakkında bilgi edinmek ve farklıkları mercek altında alarak çalışma yapmak önemlidir. Ticaretle ilgili hazırlanan mevzuatları da hayatımızın birçok yerinde görürüz. “İster yargıç, ister savcı, ister avukat ol; en iyi bildiğin konuda bile kanuna bak.” diyen Ernst Hirsch sayesinde de mevzuat yükümlülüklerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.

 

Ticari Mevzuat Tercümesi

Ticari Mevzuat Tercümesi

 

Ticari Mevzuat Hizmeti Tercümesi

Ticaretle ilgili olan mevzuat belgelerinin özenle hazırlanması ve kaynak dilden olabildiğince hatasız çevrilmesi göz ardı edilmemelidir. Bu hizmeti kullanabileceğimiz çok fazla alan vardır. Sermaye piyasasından iş sağlığına, hukuk mahkemelerinden medeni kanunlara kadar her yerde karşımıza çıkan mevzuat ticari manada da peşimizi bırakmamaktadır. Bu bağlamda hazırlanan ticari mevzuatların özellikle dış ticaret alanında fazlasıyla kullanıldığını ve tercüme hizmetinin de bir o kadar dikkat çekmesi söz konusudur.

Ticari Mevzuat Tercümesi Hizmeti Verdiğimiz Çeviri Dilleri

Ticari Mevzuat çevirisi için İngilizce, İtalyanca, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Bengalce, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, Romence, Japonca, Kazakça, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Lehçe, Moldovca, Makedonca, Norveççe, Hollandaca, Özbekçe, Fince, Romence, Vietnamca, Rusça, Sırpça, Tacikçe, Tatarca, Tayca, Ukraynaca, Urduca, Yunanca, Slovence, Portekizce, İspanyolca, Latince, Lehçe, Estonca, Malayca ve diğer tüm dillerde yeminli yazılı ve sözlü tercümanlık ve çevirmenlik hizmetlerini tercüme büromuzdan alabilirsiniz.

Dış Ticaret Mevzuatı Tercümesi

Oldukça geniş kapsamlı gerçekleştirilen dış ticaret mevzuatı Türkiye İhracatçı Birliklerinin kuruluş ve görevleri hakkındaki yönetmeliklerden ilgili kurumların maddelerine kadar birçok bilgi ve birikim içeren bu belgelerin, tercüme edilirken de bir o kadar dikkatle korunması ve özelliklerinden bir şey kaybetmemesi oldukça önemlidir. Yediden yetmişe her dilden her ülkeden her dönemden insanların anlaması için yapılması gereken tercüme işlemi güvenilir ekiplerle yapılmalı ve sağlıklı iletişim kurulması taraflar için de ayrıca öncelik olmalıdır.

Ticari Mevzuat Tercümesinin Kalitesi ve Güvenliği

Mevzuat sistemi anayasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve tebliğlerden oluşan bir sistemdir. Bu bağlamda mevzuat çevirileri genelde adından da anlaşılabileceği üzere ticari ilişkilerde daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Ticari mevzuat tercümesi hizmeti oldukça titiz çalışılması gerekmektedir. Uluslar arası bazı kuruluşlarda bu normlara göre hareket etmektedir. Bu normlara sahip olan ülkeler ile ticaret yapmak adına ürünlerin bu belgelere sahip olmasının isteyecektir. Bu durumda da profesyonel bir tercüman ekibiyle çalışmanız size her açıdan fayda sağlayacaktır. Uygun fiyat anlayışıyla ve müşteri memnuniyetiyle garantisiyle iyi bir yol belirlenmiş olur.

Ticari Mevzuat Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Şehirler

Ticari Mevzuat tercüme hizmeti verdiğimiz bölgeler; Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Kayseri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Muğla, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Şırnak, Adana, Osmaniye, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Rize, Trabzon, Artvin, Sinop, Tokat, Çorum, Amasya, Samsun, Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın, Kastamonu, Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Ordu’dur.