Transkript Tercümesi

Transkript Tercümesi  Transkriptler çeşitli eğitim kurumlarından lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans gibi eğitimlerin içeriği ile ilgili alınan notların bilgisini veren resmi onaylı ve önemli belgelerdir. Transkript tercümesi ise belirlenmiş ve başvuru yapılacağı konum için başka bir dile içerik ve biçimden ödün vermeyecek şekilde yeminli bir çevirmen tarafından çevrilmesidir.

 

Transkript Tercümesi

Transkript Tercümesi

 

Transkript Tercüme Hizmeti

Yurt dışı eğitim kurumları, yurtdışı işveren konumundaki bazı kurumlar, burs merkezleri veya YÖK tarafından da istenilen transkript belgelerinin diğer adıyla not dökümlerinin çevirisi için iyi bir hizmet alınması gerekmektedir. Bunun içinde ilgili birimlerle görüşülmeli ve dikkatli kararlar alınmalıdır. Başta öğrenciler olmak üzere birçok kesim tarafından da iş veya benzeri durumlar için ihtiyaç duyulan transkript tercümesi başvuru süresinde önemli bir detaydır.

Transkript Tercümesinin İhtiyaç Duyulduğu Durumlar

Durmadan gelişen, ilerleyen ve değişen dünyada farklı diller ve kültürle birlikte yaşamaktayız. Özellikle iş alanlarında ve eğitim gibi sektörlerde ihtiyaç duyduğumuz tercüme dallarının başında transkript tercüme hizmeti gelmektedir. Yurt dışında bir okula başvuru yaparken ya da yurt dışında zaten okuyup ülkenizde denklik alabilmek amacıyla bu belgeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Türkçe karşılığıyla not dökümü anlamı taşıyan transkriptlerin tercümesi lisans, yüksek lisans ya da doktorada da ihtiyaç olur. Burs alabilmek için ya da iş başvurusu yapmak için de transkript tercümesine gereksinim duymaktayız. Bu bağlamda tercümeye olan ihtiyaçlarımızın da günden güne arttığını görmezden gelemeyiz. Bu durumda iyi bir ekiple çevirilerinizin gerçekleştirilmesi ve hatasız şekilde teslim edilmesi için anlaştığınız yerleri nasıl seçmeniz gerektiği de siz ipucu olmalıdır. İyi bir hizmet için çok iyi bir ekiple çalşmanız söz konusudur.

Transkript Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Tercüme Dilleri

Transkript çevirisi için İngilizce, İtalyanca, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Bengalce, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, Romence, Japonca, Kazakça, Kırgızca, Korece, Kürtçe, Lehçe, Moldovca, Makedonca, Norveççe, Hollandaca, Özbekçe, Fince, Romence, Vietnamca, Rusça, Sırpça, Tacikçe, Tatarca, Tayca, Ukraynaca, Urduca, Yunanca, Slovence, Portekizce, İspanyolca, Latince, Lehçe, Estonca, Malayca ve diğer tüm dillerde yeminli yazılı ve sözlü tercümanlık ve çevirmenlik hizmetlerini tercüme büromuzdan alabilirsiniz.

Profesyonel Transkript Tercümesi

Transkript tercümesi için alanına uzman kişilerle anlaşılması gerekmektedir. Çeviri yapması istenen kişi ya da kişilerin noter onaylı bir yeminli tercüman olması taraflar için de büyük önem ve garanti sağlar. İşinizin profesyonelce gerçekleştirilebilmesi için her bakımdan profesyonellerle çalışmanız çok daha iyi olacaktır. Bu da karşılaşılacak problem ihtimallerinin en aza indirilmesiyle size rahat bir nefes aldıracaktır. Müşteri odaklı çalışan firmaların da çevirisi olması gerektiği gibi gerçekleştirilen diğer tarafında güven içinde bu durumu gerçekleştirilmesi her zaman en iyisidir.

Transkript Tercümesi Hizmeti Verdiğimiz Şehirler

Transkript tercüme hizmeti verdiğimiz bölgeler; Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Kayseri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Muğla, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Şırnak, Adana, Osmaniye, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Rize, Trabzon, Artvin, Sinop, Tokat, Çorum, Amasya, Samsun, Zonguldak, Bolu, Düzce, Karabük, Bartın, Kastamonu, Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Ordu’dur.